0_Македонија.ПорталПолитика

Милевски: Проектот I-TOUR поврза 400 000 граѓани од Пелагонија, Лерин и Солун

Подобрување на севкупниот развој на прекуграничните региони Пелагонија, Лерин и Солун преку засилено и одржливо искористување на нивните туристички потенцијали овозможува проектот „Зголемување на туристичките можности преку искористување на веќе постоечките ресурси - I-TOUR“. Проектот е имплементиран во рамки на Interreg IPA-CBC програмата за прекугранична соработка со Грција, а финансиски поддржан од Европската Унија и Министерство за локална самоуправа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close