0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Милан доби нов сопственик

Американската компанија „RedBird“ за 1.3 милијарди евра го откупи од групацијата „Elliott“ мнозинскиот пакет акции на новиот италијански фудбалски првак Милан, јавија денеска локалните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close