БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Милановиќ и опозицијата го обвинуваат Пленковиќ за кршење на хрватскиот Устав

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ и дел од опозицијата денеска го обвинија премиерот Андреј Пленковиќ дека го прекршил Уставот бидејќи до Парламентот доставил предлог-одлука за обука на украинските војници во Хрватска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close