ЕвропаЕвропа.Портал

Мигранти во текот на ноќта повторно се обиделе да преминат од Белорусија во Полска

Мигрантите во текот на изминатата ноќ продолжија да се обидуваат да преминат од Белорусија во Полска, иако во помал број и во помали групи, соопштија денеска полските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close