СветСвет.Слајдер

Мигрантите во Мексико ќе мора да чекаат сослушување за да имигрираат во САД

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден повторно ќе ја следи контроверзната политика на Трамп согласно која барателите на азил мора да чекаат во Мексико за да бидат испрашани од американските имиграциски власти, во согласност со налогот на федералниот суд, изјавија денеска американски и мексикански официјални претставници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close