Посетете ја новата веб страна на МИА
Најава на настани

МИА Најави – свет

Белград - Специјалниот претставник на ЕУ за Дијалогот Белград-Приштина, Мирослав Лајчак во посета на Србија. Брисел - Состанок на министрите за финансии на земјите-членки на еврозоната

5 декември 2022

Белград – Специјалниот претставник на ЕУ за Дијалогот Белград-Приштина, Мирослав Лајчак во посета на Србија.

Брисел – Состанок на министрите за финансии на земјите-членки на еврозоната.

Брисел – Стапува во сила ембаргото на ЕУ на увоз на руска сурова нафта по морски пат.

Баку – Шефот на азербејџанската дипломатија Џехун Бајрамов на средба со рускиот колега Сергеј Лавров во Москва.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close