МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

1 ноември 2021

1 ноември 2021

Координативен состанок на Заев со лидерите на коалициските партнери

Нови 153 случаи со КОВИД-19, 11 починати, 309 оздравени пациенти

ДИК ги соопшти првичните официјални резултати од вториот круг на локалните избори

Соопштени добитниците на наградата „13 Ноември“ на Град Скопје за 2021 година

Владата го усвои Предлог-буџетот за 2022 година

Гутереш на COP26: Самите си копаме гробови

Вооружени мажи киднапирале и запалиле автобус во Северна Ирска

Во САД за Ноќта на вештерките убиени најмалку 12 луѓе

За сите вработени во градската администрација на Њујорк задолжителна е вакцинацијата против Ковид-19

Иран ја отфрли изјавата на западните лидери за нуклеарната програма на земјата

Back to top button
Close
Close