МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

29 октомври 2021

29 октомври 2021

Во септември годинава просечната каматна стапка на вкупните кредити 4,46 отсто

Депозитите растат и во услови на криза, шалтерите и експозитурите ќе останат уште долго време

Продолжен рокот за доставување пријави за признанието „Успешни млади“ до 15 ноември

Деспотовски – Бомгартнер: Договорени заеднички активности за засилено присуство на француски компании во земјава

Османи: Прашањето со Бугарија во предизборието се користи за дневна политика и во двете земји

Данок за возилата во Србија од идната година – по година на производство наместо по кубикажа

СЗО Европа: Училиштата да останат отворени оваа зима – но со мерки на претпазливост

Нагло зголемување на инфлацијата во еврозоната

Американските авио-превозници добија дозвола за прелет над територијата на Русија

Американската економија забележа најбавен раст во минатата година во третиот квартал од 2021 година

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close