Посетете ја новата веб страна на МИА
МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

2 декември 2022

2 декември 2022

Приватните превозници на протест на „Илинденска“, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Посебен сообраќаен режим во Скопје

Регионална консултација за родова еднаквост и борба против насилството врз жените и семејното насилство

Одбележување на Меѓународниот ден на лицата со попреченост

Преглед на уметничкото творештво на Зорица Зафировска

Хил: Се надеваме дека Србија ќе разбере дека ова е поинаква Русија и ќе воведе санкции кон Москва

Марин: Војната во Украина покажа дека Европа не е доволно силна за сама да ѝ се спротивстави на Русија

Претседателот на Долниот дом на романскиот Парламент сака Романија да се обедини со Молдавија

Американски суд одобри истрага за запленетите документи на Трамп

Перуанскиот конгрес го поддржува предлогот за иницирање импичмент на претседателот Кастиљо

Back to top button
Close
Close