МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 октомври 2021

28 октомври 2021

Димитров: За ЕУ е многу поскапо да го игнорираат Балканот отколку сериозно да се ангажираат и да ни помогнат да го направиме европски

МЗ: На Инфективната клиника почина 17-годишна пациентка заболена од Ковид-19

Сертификат „Фер со потрошувачот“ имаат 48 домашни компании

АВМУ: Молкот почнува на 30 октомври и завршува во 19:00 часот на 31 октомври

В недела почнува зимското сметање на времето

Шмит за првпат се обрати во Парламентот на БиХ, упати јасна порака до РС

Чавушоглу: САД треба да ги испорачаат борбените авиони Ф-35 на Анкара или да ги вратат парите

Шпанија ќе забрани рекламирање на кондиторски производи за деца

Јужнокорејска разузнавачка служба: Ким Џонг-ун нема здравствени проблеми

Башеле: Климатските промени се „прашање за опстанокот“ на човештвото

Back to top button
Close
Close