МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 октомври 2021

28 октомври 2021

Се заострува реториката на партиите во финишот на кампањата

ДИК од Битола го презеде избирачкиот материјал за вториот изборен круг

Заев: Нема да дозволиме никој да ѝ го украде европскиот дух на Гевгелија и да ја врати во времето на барокот

Мицкоски: Секој атом од енергијата ќе го вложам да направиме подобри услови за живот, правиме планови за силни промени

Шилегов: Сарај се развива во чекор со сите други скопски општини

Зголемена безбедноста на косовскиот премиер по упатените смртни закани на социјалните мрежи

Во Словенија епидемиолошката слика „најлоша досега“

Две жртви на ураганот „Медикен“ на југот на Италија, улиците поплавени, а штетите огромни

Шпанскиот Уставен суд за неуставна ја прогласи и втората вонредна состојба во текот на пандемијата

ОН: Бројот на бегалци во светот достигна светски рекорд – 48 милиони луѓе

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close