МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

27 октомври 2021

27 октомври 2021

Кривична пријава за две лица за поткуп при избори и гласање

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новата амбасадорка на Пакистан, Мариам Мадиха Афтаб

ДИК го врати старото Упатство за важечки и неважечки ливчиња

Радев се сретна со преставници на здруженија на Бугари од Северна Макеоднија

Нови ковид протоколи за влез во Данска и Италија

Румен Радев го прекршил бугарскиот Устав со назначувањето на Кирил Петков за министер за економија

Источна Европа погодена од нов бран на Ковид-19

Американските конгресмени се противат на продажбата на авиони „Ф-16“ на Турција

Аунг Сан Су Чи за првпат доби дозвола да се брани пред судот

Иран ги собра соседите на Авганистан за да разговараат за неговата иднина

Back to top button
Close
Close