МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

22 октомври 2021

22 октомври 2021

Ковачевски: Има доволно струја за домаќинствата, цената останува иста

МЗ: Вкупно се аплицирани 1.574.184 дози вакцини, а ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани

Градежен работник паднал од скеле и се повредил

Ѓоргиев за МИА: Еден член на Комисијата поднесе оставка, продолжуваме со работа

Мицкоски: Ги повикувам и останатите членови на историската Комисија да поднесат оставка

Германија ги додаде Бугарија и Хрватска на списокот на високоризични земји од коронавирус

Луксембург ќе им дозволи на своите граѓани да одгледуваат канабис за лична употреба

Во Германија зголемен бројот на новозаразени со коронавирус, намалена вакцинацијата

Колумбиец уапсен на Јамајка под сомнение дека го уби претседателот на Хаити

Ѓорѓиев ја освои светската титула во кикбокс

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close