МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 октомври 2021

21 октомври 2021

На најавата на Мицкоски за ново парламентарно мнозинство, партиите од владејачката коалиција со порака дека остануваат во Владата

Мицкоски: Тие 400 илјади кои не гласаа за Заев и тие што останаа дома, не се никакво зло

Мешовитата македонско-бугарска комисија за историски прашања ќе го одржи 15. состанок

Шекеринска во Брисел на прв состанок со физичко присуство на НАТО министрите за одбрана од почетокот на пандемијата

Конфискувани 50 килограми марихуана на патниот правец Прилеп-Битола

Во Хрватска од нива украдени четири тони пченки

Тензично на белоруските граници со ЕУ

Средба на министрите за одбрана од НАТО по дипломатските тензии со Русија

Бајден загрижен поради кинеските хиперсонични ракети

Американскиот пратеник за Иран утре во Париз на разговори за нуклеарната програма на Техеран

 

Back to top button
Close
Close