МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

20 октомври 2021

20 октомври 2021

Димитров: Подобро да сме изненадени од добра вест, бидејќи имаме доволно искуство од разочарувања

Нерешените билатерални прашања да не го држат пристапниот процес во заложништво, порача Димитров

ДКСК ја отфрли претставката на ВМРО-ДПМНЕ за изборни нерегуларности

Фајнанс тинк за Извештајот на ЕК: Оценката за економскиот амбиент е значајно воздржана

Нацевска: Финтек-компаниите се заинтересирани за развивање и понуда на нови услуги во платежната сфера – се работи на регулативата

Циодрас: Со вакцинацијата избегнавме 8.400 смртни случаи во Грција од Ковид-19

ЕК не ја доведува во прашање способноста на Вархеји како комесар за проширување

Новата романска малцинска Влада не ја доби довербата од парламентот

Русија воведува неработна недела по рекордниот број умрени од Ковид-19

Првиот случај на нова мутација на Делта варијантата забележан во Израел

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close