МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

19 октомври 2021

19 октомври 2021

Вакцинираните со „Синовак“ и „Синофарм“ трета доза може да примаат три месеци по ревакцина

Мицкоски: Фокусирани сме на вториот круг на локалните избори

Заев: СДСМ греши, но учи и се поправа – да се обединиме за победа во вториот круг

Од 8 до 14 октомври од Ковид-19 починале 105 лица, од кои 79 не биле вакцинирани

Коридорот 8 да биде готов до 2030 година, предвидува Меморандумот потпишан од Северна Македонија, Албанија и Бугарија

Продолжуваат протестите во Трст против ковид потврди

Група луѓе кои преживеаја масовно труење во Шпанија се закануваат со самоубиство ако не им се исполнат барањата

Лавров: НАТО треба да го направи првиот чекор

Полска одлучи да го распушти дисциплинскиот совет на Врховниот суд на барање на ЕУ

Голикова: Руската Влада планира да воведе неработни денови за да го забави ширењето на Ковид-19

 

Back to top button
Close
Close