МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 август 2022

17 август 2022

„Медал за заслуги“ за претседателот Пендаровски од Националната Гарда на Вермонт

Целта е Северна Македонија да биде дел од првото наредно проширување на ЕУ и тоа е достижно, вели Маричиќ

Општина Кисела Вода обезбеди чанта и прибор за сите првачиња

Превентивната акција „Вози одморен“: Заморот може да биде фатален за возачите

„Големата ѕвезда на македонскиот филм“ за Горјан Тозија

За седум месеци во Грција уапсени 386 криумчари на мигранти

Во Португалија изгореа 24.000 хектари шума во заштитено подрачје

Израел и Турција ги обновуваат односите

Кина испраќа војници во Русија на заедничка вежба

Новата џиновската ракета на НАСА подготвена за лансирање

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close