МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

16 август 2022

16 август 2022

ОЈО Охрид оформи предмет за евентуални пропусти при регистрацијата на Здружението „Цар Борис Трети“

Иницирана постапка за дисциплинска одговорност на тројца јавни обвинители

Условни казни за уште шестмина обвинети за настаните пред Собранието

Петровска додели златни значка за 30 години активна служба во Армијата

Фестивалот „Литера“ почна со Летен креативен камп во Богданци

На Родос и Санторини уапсени 27 лица со фалсификувани патни исправи

За парламентарните избори во Бугарија денеска се пријавија голем број партии

Чавушоглу: Турција поддржува политичко решение на сирискиот конфликт

Путин: Ситуацијата во Украина покажува дека САД се обидуваат да го продолжат конфликтот

Во поплавите во Судан загинаа 66 луѓе

 

Back to top button
Close
Close