МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

10 август 2022

10 август 2022

Одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила

Делегациja од Кабинетот на претседателот оддадe почит на осумтемина армиски резервисти загинати кај Љуботенски бачила

Министерката Петровска оддаде почит во спомен на загинатите бранители кај Љуботенски бачила

Драмски театар-Скопје со претставата „Кармен“ на фестивалот РУТА во Хрватска

Прскање против возрасни форми комарци претстојниот викенд во Скопје

Столтенберг: НАТО и Србија се блиски партнери, во Косово сите страни да избегнуваат еднострани акции

Руската новинарка Овсјаникова обвинета за ширење лажни информации за армијата

Премиерот на Јапонија ја реконструираше Владата за да ја дистанцира од т.н. Мунова секта

Во САД осуден поранешен менаџер во Твитер поради шпионажа во корист на Саудиска Арабија

Владата на Шри Ланка бара ограничување на ингеренциите на претседателот

 

Back to top button
Close
Close