МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

5 август 2022

5 август 2022 

ЕУ: Прашањето поврзано со Русковска и Муареми треба да го решат надлежните органи

Вицепремиерот Груби на проштална средба со амбасадорката Задорожњук 

Индискиот поет Сонет Мондал ќе учествува на Струшките вечери на поезијата

На ГП Табановце се чека еден час, на ГП Богородица до 30 минути

Величковска од Куманово осовои прво место на меѓународен велосипедски маратон во Србија

Шумски пожар во западниот дел на областа Атика, авион „ер трактор“ принудно слета во море

Уште три брода со жито испловија од украинските пристаништа

Борн: Франција е погодена од најлошата суша досега

Кинескиот амбасадор во Вашингтон повикан на разговор во Белата куќа

Кина воведе санкции кон Ненси Пелоси по нејзината посета на Тајван

Back to top button
Close
Close