МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 октомври 2021

18 октомври 2021

Избрани 32 градоначалници во првиот круг, се бројат гласовите уште за четири општини и Град Скопје

Досега нема приговори до ДИК за постапката за гласање, сумирање и утврдување на резултатите

Одбележан Европскиот ден за борба против трговија со луѓе и јубилејот 20 години од основањето на Националната комисија за борба против трговија со луѓе и илегална миграција 

Бочварски утре во Софија ќе потпише меморандум за изградба на Коридорот 8

Приведени две лица од Скопје барани со потерница

Унгарската опозиција со заеднички кандидат против Орбан

Русија ги прекинува дипломатските односи со НАТО

Кина го негира извештајот за тестирање хиперсонична ракета

Почина Колин Пауел од компликации од коронавирусот

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ „Пекинг 2022“ (видео)

Back to top button
Close
Close