МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 октомври 2021

18 октомври 2021

Избрани 30 градоначалници во првиот круг, не се целосно обработени гласовите за шест општини и Град Скопје

Мисијата на ОДИХР ќе ја соопшти прелиминарната оценка за локалните избори

Општините Охрид и Дебрца идните градоначалници ќе ги добијат во вториот круг од Локалните избори

За градоначалничкото место во Пехчево во вториот круг ќе се борат Славчо Пандурски и Александар Китански

Судијката Јанчулевска Михаиловска ќе го води судењето за „Шпански Скали”

Руската амбасада верува во темелна истрага за смртта на четврицата руски туристи во Албанија

Албанско семејство го тужи амерканскиот претседател Бајден

Макрон го реформира француското судство

Литванија ја зајакнува безбедноста на границата со Белорусија

Борел оптимист за преговорите за иранската нуклеарна програма

 

 

 

Back to top button
Close
Close