МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 октомври 2021

18 октомври 2021

Заев: СДСМ во втор круг влегува во 36 општини плус Градот Скопје, конечно ќе имаме повеќе градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Победа во 20-тина општини, во други влегуваме во втор круг

„Зелен хуман град“ обвинува за неправилности и најавува приговори и кривични пријави

Апасиев: Задоволни сме од резултатите на изборите, можни се предвремени парламентарни избори

Таравари прогласи победа во првиот круг во Гостивар

Денеска протест поради препишување на манастирот Цетиње на СПЦ

Започнува судењето на блиските на Никола Саркози поради анкетите на јавното мислење нарачани од Елисејската палата

Инцидент со огнено оружје во училиште во предградие на рускиот град Перм

Во Кувајт пожар во рафинерија за нафта, нема информации за жртви

Израелски офицер казнет поради насилство над демонстранти

 

Back to top button
Close
Close