МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

15 октомври 2021

15 октомври 2021

Пендаровски – Линде: Случајот на Северна Македонија е тест за кредибилноста на процесот на проширување на ЕУ

Блумберг во 2022 во регионот отвора прва деловна мрежа за вести во ЈИЕ

Нови 413 случаи со Ковид-19, девет починати, 309 оздравени пациенти

Локални избори 2021: Први ќе гласаат 7921 болни и изнемоштени, 476 лица со Ковид-19 или во изолација, затворениците…

Шахпаска: Водиме политики на вреднување на трудот на работниците

На 25 ноември средба Вучиќ – Путин

Јури Ким: За оние кои се прогласени за „персона нон грата“ фактите се непобитни

Белгија: Епидемиолозите очекуваат засилување на пандемијата од Ковид-19

Избоден британски конзервативен пратеник во Есекс

Најмалку 32 загинати во силната експлозија во шиитската џамија во Кандахар

 

Back to top button
Close
Close