МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

20 септември 2021

20 септември 2021

Претседателот Пендаровски ќе учествува на 76. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Шекеринска во Вермонт на средби со политичко-воениот врв на државата и на Националната гарда

НАТО вежба „Северна Македонија 2021“ во Охридско-струшкиот регион

Предлог законот за Академијата на судии и јавни обвинители пред Комисијата за политички систем

Тркалезна маса на книжевниот фестивал „ПРО-ЗА Балкан“

Ставен под контрола пожарот во центарот за прием на бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос

„Единствена Русија“ со убедливо водство на парламентарните избори во Русија

Околу 30 милиони автомобили во САД на проверка за неисправни воздушни перничиња

Депортираните граѓани на Хаити од САД се плашат да се вратат во земјата

Пјонгјанг: Воениот сојуз меѓу Австралија, Велика Британија и САД е опасен

 

 

 

 

 

Back to top button
Close
Close