МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

1 јули 2022

1 јули 2022

Ковачевски: Македонскиот јазик во преговарачката рамка е македонски јазик

Францускиот предлог објавен на веб страницата на Владата

Маричиќ: Историските прашања нема да се дел од преговарачката рамка

Судиите и јавните обвинители кои наполнија 62 или 64 години заминуваат во пензија

Скопје домаќин на Европското првенство во танци 2022

Брнабиќ: Суштината на новите потези на Приштина е малтретирање на Србите во Косово

Петков: Следната недела ќе се разговара за составот на новата влада на Бугарија

Руско МО: Ја зазедовме рафинеријата, одиме директно на Лисичанск

САД: Полициски оддел што го инспирираше „Закон и ред“ под истрага

„Хјуман рајтс воч“: Палестинските власти систематски ги мачат политичките притвореници

 

Back to top button
Close
Close