МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

30 јуни 2022

30 јуни 2022

Пендаровски на Самитот на НАТО: Трети страни сакаат да го наметнат своето влијание со хибридни закани и политички притисоци

Пендаровски – Џонсон: Билатералните односи ги карактеризираат заемно пријателство, доверба и цврсто партнерство

Собранието расправа по интерпелацијата за Талат Џафери

Мицевски бара од Џафери доследно да се спроведува контролата на Владата, а спикерот од опозицијата да ги преиспита обвинувањата

Мухамед Зеќири ќе оди во куќен притвор

Курти: Не сум ветил визна либерализација и членство во НАТО, тоа не зависи од нас

Делагација на Парламентарното собрание на СЕ на средба со албанскиот претседател Мета

Кремљ: Путин сè уште не одлучил дали ќе оди на самитот на Г20

Столтенберг: Шведска и Финска во вторник ќе потпишат протокол за пристапување во НАТО

Обилните дождови предизвикаа поплави и несреќи во Чешка

Back to top button
Close
Close