МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 јуни 2022

28 јуни 2022

Кацарска: Со воведување на уставна тужба ќе се надмине парадоксалната ситуација на  често отфрлање на барањата за слободи и права

Адеми: Жалам за инцидентот, очекувам ваквите ситуации да не бидат поттик за судир во Собранието

Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид

МПК РСМ-ЕУ: Европскиот парламент дава јасна поддршка на земјата кон европскиот пат и европските интеграции

„Wise group“ една од добитничките на наградата „Иновација Пеперутка“

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

Грција ќе реагира за регистрацијата на турското бренд име „Turkaegean“

Пред самитот на НАТО во Мадрид Шведска и Финска најавуваат дека има придвижување во разговорите со Турција

Песков: Русија ќе ја прекине офанзивата за само еден ден, но кога Украина ќе капитулира

Во нереди во затвор во колумбискиот град Тулуа загинале 49 затвореници

 

Back to top button
Close
Close