24 јуни 2022

Пендаровски ги прими членовите на Комисијата која го следи покривањето на официјален јазик на радиодифузерите кои реемитуваат спортски програмски содржини

Втори меѓународни средби на дијализирани и трансплантирани пациенти, разменети искуства меѓу пациентите

Нови 108 случаи на КОВИД-19, оздравени 88 пациенти

Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“ од страна на бугарскиот парламент

Нашата цел е членство на ЕУ, но во исто време и заштита на нашите интереси, порачаа Маричиќ и Османи

Рама за „Кориере дела сера“ : Жал ми е за ЕУ, не сум разочаран 

Повеќе од 400 мигранти од Мароко се обиделе да влезат во шпанската енклава Мелила

Полска доби заем од 450 милиони евра за украинските бегалци

Протест пред канцеларијата на ЕУ во Приштина поради неукинувањето на визите за Косово

Италијанка појде пеш на пат долг 22.000 километри

 

 

Back to top button
Close
Close