МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

26 мај 2022

26 мај 2022

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе поднесат интерпелација за Талат Џафери

Бајден ќе ја номинира Анџела Прајс Агелер за нова амбасадорка на САД во земјава

АВМУ: Повикување на информтаивен разговор за неемитувана вест, негативно ќе се одрази на слободата на медиумите

Вигенин: Нема потреба Собранието да носи нова декларација за Северна Македонија, кога нема нов момент

Државна изложба на детски ликовни творби „Народната култура како трајна инспирација во моето творештво“

Во пожар во Атина изгореа кутии со хуманитарна помош за Украина

Захарова: Ќе ги протераме западните новинари доколку Јутјуб ги блокира брифинзите

Додон: Обвинението против мене претставува политички прогон

Заеднички летови на американската и на јапонската авијација над Јапонското Море

Во Кашмир убиени шест милитанти, полицаец и ТВ новинар

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close