МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

25 мај 2022

25 мај 2022

Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со српскиот патријарх Порфириј

Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква

Џафери: Не чувствувам потреба да се извинам, работното време на службениците е во Собранието

Спасовски во Рим на средба со италијанската министерка за внатрешни работи Ламорџезе

Тренчевска: Проблемот со насилството врз жените се решава координирано меѓу надлежните институции и граѓанскиот сектор

Во Сараево евакуирани основни училишта по дојава за поставена бомба

Зеленски сака разговор само со Путин, без посредници

Руденко: Русија е подготвена да отвори хуманитарен коридор за превоз на храна со бродови од Украина

Се преврте брод кај Тунис, 76 лица исчезнаа

Девојка мамела при полагање матура во Австрија, може да заврши во затвор

 

Back to top button
Close
Close