20 мај 2022

Средба на Бесими со поранешните министри за финансии – нивното искуство и знаење придонес во конципирање на програмските цели на СЕФФ

Пендаровски на средба со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите

Ребалансот на Буџетот пред Владата, се предлага да нема дирекно замрзнување на цените

Бектеши: Евтината тарифа од 22 до 7 часот нема да се менува

Нови 86 случаи со Ковид-19 и 87 оздравени пациенти

Србија се усогласи со санкциите на ЕУ кон Белорусија во врска со инвазијата на Украина

Ердоган утре ќе разговара со Финска за членството во НАТО

Нови 11 случаи на мајмунски сипаници во Велика Британија

Командантот на Азов: Добивме наредба да престанеме да го браниме Мариупол

Конгоанските власти заплениле слонова коска од 80 до 100 убиени слонови

 

Back to top button
Close
Close