МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 септември 2021

17 септември 2021 

МЗ: Аплицирани 1.435.392 дози вакцини, ревакцинирани 667.739 граѓани

Герасимовски – Исени: Заштита на правата е основа за развој на бизнисите

Наставнички пленум бара пократки часови во наставата со физичко присуство

Показна вежба по повод Светскиот ден по прва помош

Маричиќ: Со нови закони до ефикасна борба против корупцијата

Состанок на ЕУМЕД-9 во Атина со учество на девет медитерански земји и претседателката на ЕК

ЕМА нема потврда за поголем ризик за жени и млади од Астра Зенека

Милер: Рекордната цена на гасот во Европа може да биде соборена

Талибанците им дозволија на момчињата да одат на училиште

Болсонаро: Ќе зборувам на ГС на ОН иако не сум вакциниран

Back to top button
Close
Close