МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 мај 2022

18 мај 2022

Маричиќ ја пречека Брнабиќ на скопскиот аеродром

Синодот на МПЦ-ОА денеска на координативна седница за одлуката на СПЦ

Поради одрони наизменичен режим на сообраќај на патот Скопје – ГП Блаце

Презентација на воена опрема во Неготино

Слободен влез во Музејот на македонската борба по повод Меѓународниот ден на музеите

Српски медиуми: Синиша Мали со најголеми шанси за премиер на Србија

Заменик-државниот секретар на САД Карен Донфрид денеска и утре во посета на Бугарија

Во Атина уапсен поранешен градоначалник на Букурешт

Москва веќе ја смета украинската област Херсон за дел од Русија

САД: Расте бројот непознати предмети на небото во изминатите 20 години

 

Back to top button
Close
Close