МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 јануари 2022

28 јануари 2022

Бектеши: Предложивме цените на основните прехранбени производи да бидат замрзнати до крајот на февруари

МНР: На погребот на Аки беше амбасадорот Фетаи, а и знамето го обезбеди нашата Амбасада

Одложено судењето за „Плацови на Водно“

ССМ го формираше главниот штрајкувачки одбор, од исходот на средбата во понеделник, ќе зависат натамошните чекори

Тадиќ е блиску до одлука да се кандидира за претседател на Србија

Ѓукановиќ: Извесно е дека владата на Кривокапиќ од 4 февруари ќе стане минато

Неизвесност пред неделните избори во Португалија, владејачките социјалисти ја губат предноста

Лукашенко: Војна во Европа е можно само доколку Западот ги нападне Белорусија или Русија

Новиот воен лидер на Буркина Фасо вети враќање во нормалниот уставен поредок кога ќе се исполнат условите

Back to top button
Close
Close