МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

27 јануари 2022

27 јануари 2022

Каевски избран за потпретседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа

МНР: На барање на Подгорица откажана посетата на министерот Радуловиќ на Скопје

Истрага и предлог за притвор за осомничениот за сообраќајната несреќа во Ново Лисиче

Меѓународен ден на сеќавање на холокаустот – приказната е запаметена, но иднината е таа кон која треба да се стремиме

Изложба на фотографии на Димитар Апостолов – „Планина“

Во Бугарија владеењето на правото е под сериозна опасност, тврди главниот обвинител во државата Иван Гешев

Ципрас достави предлог за гласање недоверба на Владата

Четврти круг од изборите за претседател на Италија

На годишнината на ослободувањето на Аушвиц, Бундестагот им оддаде почит на жртвите на холокаустот

Воздухот во САД загрижувачки загаден

 

Back to top button
Close
Close