МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 септември 2021

28 септември 2021

Џафери – Џаферовиќ: Заедно да работиме уште посилно да се интензивира соработката во сите области

Во Стопанската комора конституиран Совет за унапредување на индустриското производство и извозот

Судиите не се чувствуваат доволно поврзани со работата на Судскиот совет, кој треба да покаже целосна транспарентност

Ветеринарна комора: Со факти против беснило – сопствениците редовно да ги вакцинираат милениците

Заев и Хоџа се сретнаа со претставници на оризопроизводителите од кочанско

„Санофи“ се откажа од мНРА вакцината против Ковид-19

Повеќе од 4,75 милиони луѓе во светот починаа од коронавирус

Вакцините на „Фајзер“ и „БиоНТек“ со позитивни резултати кај деца од пет до 11-годишна возраст 

Иран го одби пристапот на американските инспектори до нуклеарниот комплекс во Карај

Саакашвили најави враќање во Грузија

Back to top button
Close
Close