МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

25 јануари 2022

25 јануари 2022

Телефонски разговор Османи – Ал Нахјан

Почнува судењето против Рашковски и шест лица за случајот „Софтвери”

Сите партии се за укинување на „пржинската влада“, владејачките велат со консензус и пред редовните избори

МИА отвори Прес-центар во Софија

Во Крушево ќе биде одбележан роденденот на Тоше

Петков: Советот за безбедност ќе биде клучно тело за носење сериозни одлуки за кризата Русија-НАТО

Снегот го парализираше поширокиот регион на Атина, денеска неработен ден

Италијанските пратеници не избраа претседател на државата во првиот круг од гласањето

САД го тужат Гугл за следење без дозвола од корисниците

Американската амбасадорка во ОН: Руска инвазија на Украина би ја отворила Пандорината кутија

 

Back to top button
Close
Close