МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 септември 2021

28 септември 2021

Средба Ангеловска-Бежоска – Бас: Побрзо надминување на кризата преку вложување во дигитализацијата и човечкиот капитал

Џафери: Анкетна комисија за пожарот во Тетово откако ќе заврши истрагата

Бабовски: Не е „во мода“ да имате миленик, туку да имате здравствено-заштитен, вакциниран миленик

Фрчковски предложен за амбасадор во Обединетите нации, потврди Џафери

Средба на Пендаровски со членот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Шефик Џаферовиќ

Грција набавува три француски фрегати, потпишан Договор за стратешко партнерство за одбранбена и безбедносна соработка (ДПЛ)

Стефановиќ: Српската војска не влезе никаде каде што не треба

ОБСЕ: Регистриравме хаос во Берлин

Белгија: Министерот за здравство бара задолжителна вакцинација за здравствените работници

Меѓународниот кривичен суд нема да  ги истражува наводните воени злосторства на САД во Авганистан

Back to top button
Close
Close