МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 јануари 2022

18 јануари 2022

Маричиќ – Вегенин: Соработка на сите нивоа и чекор по чекор решавање на отворените прашања

Бектеши: Од 21 јануари ЕСМ го презема управувањето со БЕГ и Скопје Север

Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни

Обичаите за Водици се изучуваат и на престижни европски универзитети

Ковачевски и Петков положија цвеќе на спомениците на „Св. Кирил и Методиј“ и „Св. Климент и Св. Наум Охридски“

Лирман во посета на Тирана: Перспективата на Албанија и Западен Балкан е во ЕУ

Русија усвои закон за доживотен затвор за педофили

За влез во Шведска повеќе не е неопходен негативен ПЦР-тест

Директор на Гамалеја: Вакцината Спутник во комбинација со Спутник лајт штити речиси 100 отсто од омикрон-сојот

Фаучи: Ковид-19 може да остане со нас засекогаш како ендемска болест 

 

Back to top button
Close
Close