МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

27 септември 2021

27 септември 2021

Со изведување на докази од обвинителството продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“

Становите од поранешна ЈНА ќе може да се откупуваат, барањата се поднесуваат до 15 јануари

Борел и Гир: Граѓаните од Западен Балкан стануваат поотпорни на лажните вести, но многу работа претстои во јакнење на медиумската писменост

Стигна третата пратка на апаратите за отпечаток од прст, почна обуката на избирачките одбори

Македонското јаболко ќе се извезува во Украина без царина

Вучиќ одржа состанок со амбасадорите на Квинта во Белград

Лашет: Ниту една партија нема јасен мандат за формирање влада

Кремљ се надева на континуитет во односите со Берлин

Кулеба: Црвените линии на Путин се ограничени на руските граници

Авганистанските жени и Навални меѓу номинираните за наградата Сахаров на ЕП

 

Back to top button
Close
Close