МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

7 декември 2021

7 декември 2021

ИЈЗ: Минатата недела намален бројот на новозаболени за 17,3 и на смртни случаи за 30,6 отсто

Средба на уставните судии од Северна Македонија и Косово

Османи на министерски состанок за мировните операции на ОН

ЦЕФТА го претстави Дополнителниот протокол 6 за трговија со услуги пред македонските стопанственици

Пресудата за агентот со недвижности обвинет за измама ќе биде објавена во вторник

Радев ги заврши консултациите за формирање нова бугарска влада

Данскиот министер за здравство позитивен на Ковид-19

Клуге: задолжителната вакцинација против коронавирус е апсолутна последна опција

Масрали: ЕУ многу скоро повторно ќе отвори претставништво во Кабул

Машката кошаркарска репрезентација едно место погоре на листата на ФИБА

 

 

Back to top button
Close
Close