МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

7 декември 2021

7 декември 2021

НУБ „Св. Климент Охридски“ одбележува 77 годинини од основањето

Османи на министерски состанок на Обединетите нации за мировни операции

Спасовски: Реализиран прв дел од Електронски записник од увид во сообраќајна незгода

Работен состанок на делегации на уставните судови на Северна Македонија и на Косово

Жители на Сирково на протест, бараат приклучок кон новиот пат Градско – Прилеп

Втор ден од консултациите на бугарскиот претседател со парламентарните партии во 47-то Народно собрание

ЕЕА: Поголемиот дел од жителите на големите европски градови вдишуваат опасно загаден воздух

САД одбележуваат 80 години од нападот на Перл Харбур

Полицаец уби шест лица во Најроби, причината за масакрот сè уште непозната

Силното невреме на Хаваите предизвика хаос – патиштата под вода, испокинати далноводи…

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close