МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

6 декември 2021

6 декември 2021

Дендиас ја повтори поддршката за ЕУ-перспективата на регионот, Вуцис од СИРИЗА побара меморандумите со Северна Македонија да дојдат во Парламентот

Нови 101 случај на заболени од Ковид-19, починати 13, а оздравени 393 пациенти

Стартуваше изградбата на топловодна мрежа од РЕК Битола до Битола

Свечени празнични богослужби во Соборниот храм по повод празникот и патрон на МПЦ-ОА Св. Климент Охридски

МАЛМЕД: Две пријави од лекари за сомнеж за смртен исход по примена вакцина против Ковид-19, поврзаноста сè уште не е докажана

Сојот „Омикрон“ регистриран и во Хрватска

Белгиските епидемиолози гневни на политичарите: Не ги следат нашите препораки

Француски инфектолог: Предизборните митинзи можат да бидат „легло на зараза“

Нотр Дам де Париз  речиси три години по пожарот наскоро ќе го дознае своето внатрешно уредување

Сојот „Омикрон“ засега не влијае врз здравствениот систем во Јужна Африка

 

Back to top button
Close
Close