МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

6 декември 2021

6 декември 2021

Десет кандидати за обвинители во Обвинителството за организиран криминал

Бочварски: Стоиме на располагање на истрагата за несреќата

Западен Балкан работи на намалување на бројот на жртви на патиштата, ЕУ со амбиција до 2050 година со нула жртви

Ковачевски: Членовите на СДСМ ќе бидат одговорни да ја оценат работата на идното партиско раководство

ДУИ беше целосно информирана и координирана за разговорите Заев-Гаши, тврди Османи

Бериша најави враќање на лидерската позиција во Демократската партија и масовни протести низ Албанија за враќање на слободата на гласот

Европратеникот Андрулакис и поранешниот премиер Папандреу во вториот круг за лидер на грчката партија Движење на промена

Национален синдикален протест против социјалните последици од кризата во Белгија

Шолц ги претстави министрите од СДП во новата германска Влада

На Филипини еден градоначалник убиен, еден повреден

 

 

 

Back to top button
Close
Close