МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

6 декември 2021

6 декември 2021

Алтернатива добива тројца министри, парламентарното мнозинство уште четири пратеници

Истражување за професионалците кои работат со жртви на родово базирано насилство

Дискусија: „Превенција или реакција: улогата на општините при намалување на ризици од несреќи и катастрофи“

Промоција на наоди од националното истражување „Граѓанското учество и ЕУ-перспективи“

Факултетот за музичка уметност со свечен концерт ќе одбележи 55 години постоење

Радев денеска и утре со серија политички консултации пред врачување на мандатот за состав на новата бугарска Влада

Путин ги обвини полските граничари за нехуман однос кон мигрантите

Во Венецуела убиен командантот на колумбиските бунтовници од ФАРК

Мјанмарската хунта на четири години затвор ја осуди соборената премиерка Аунг Сан Су Чи

Научници открија живеалиште меѓу пластичните остатоци во Тихиот Океан

 

 

Back to top button
Close
Close