МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

3 декември 2021

3 декември 2021

Потпишан Протокол за заемно признавање на Овластен економски оператор со Србија

Нови 342 случаи на КОВИД-19, оздравени 348, починале 7 лица

Саит Саити: Волонтерите даваат сеопфатен придонес за општествениот развој

Шахпаска: Го одбележуваме Меѓународниот ден на лицата со попреченост, но нивната инклузија во општеството е наше секојдневие

Истражување: 73 проценти од децата од 1 до 14 години биле подложени на насилен метод на дисциплинирање

Демостат: СНС на републичко ниво има поддршка од 55 отсто, опозицијата во Белград со 54 отсто поддршка

Резинков: Можна е голема руска офанзива врз Украина во јануари

Белорусија ќе возврати на санкциите

Москва чека одобрение од Вашингтон за средбата меѓу Путин и Бајден

Рангник: Повик од Јунaјтед не се одбива

Back to top button
Close
Close