МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

3 декември 2021

3 декември 2021

Државниот врв им оддаде почит на загинатите, во тек е преземањето на останките

Арсиќ: Судскиот совет сè уште ги нема добиено одлуките на Врховен суд со кои се опфатени тројца судии

Маричиќ: Апелираме што поскоро ЕУ да донесе одлука за првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија

Одложено судското рочиште меѓу штипски „Бетон“ и грчки „Интеркат“

Потпишан меморандум за соработка на Народниот правобранител со 23 граѓански организации за и на лица со попреченост

МКЦК: Сè уште се трага по повеќе од 7.600 исчезнати лица во БиХ

Мета: Рама не ме консултира мене туку Вучиќ за учество на Албанија во иницијативата „Отворен Балкан“

Карл Нехамер ќе биде нов австриски канцелар

Норвешка планира да го ограничи движењето на сојузниците од НАТО во близина на Русија

Талибанците издадоа декрет за правата на жените во Авганистан

 

 

 

Back to top button
Close
Close