МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

2 декември 2021

2 декември 2021

Османи на министерски совет на ОБСЕ во Стокхолм

Јанакиевски: Груевски ме прашуваше за локациите на Парк шумата Водно

Објавен јавен повик за корисниците на „Ковид 3“ кредитната линија, за дополнителен грејс период од 12 месеци

Јане Мицевски нов в.д. директор на јавното претпријатие „Дрисла”

Сите јавни институции во надлежност на Градот Скопје се задолжени за 60 дена да постават пристапни рампи за лица со попречености

Експлозија во текот на ноќта пред основно училиште во кипарскиот град Лимасол

Вулин најави купување на нови ракетни системи „Панцир“ од Русија

Белгија свикува нов итен состанок за справување со Ковид-19

Блинкен повторно ги критикуваше руските активности против Украина

Кина го забрзува развојот на вакцина против Омикрон

Back to top button
Close
Close