МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

1 декември 2021

1 декември 2021

Арсовски: За цената на струјата и понудата на ЕСМ не е разговарано на владина седница

Арсовски: Државата ги следи состојбите, да не се создава паника со најави за високи поскапувања

Отпуштен од болница и последниот повреден во автобуската несреќа во Бугарија

Идентификацијата на жртвите во автобуската несреќа ќе заврши утре, в петок посмртните останки ќе бидат пренесени во земјава

Шахпаска – Канем: Северна Македонија е лидер во регионот во унапредувањето на човековите права

Светски ден на ХИВ/АИДС: Во Косово годинава осуммина новозаболени од СИДА

ЕУ го усвои петтиот пакет санкции против Белорусија

Сијарто предупредува на притисокот од мигрантите бара НАТО да ја гарантира безбедноста на Европа

ЕУ ќе ѝ се спротивстави на Кина со иницијативата Глобална порта од 300 милијарди евра

Во Швајцарија потврдени три случаи на заразени со сојот омикрон

 

Back to top button
Close
Close